Archív kategorie: 'Komunikace' Category

Kecal pan prezident, nebo nekecal?

Wednesday, Červen 29th, 2011

Jsou to jen omyly, předsudky a někdy s prominutím i kecy - tak reagoval koncem roku 2006 Karel Schwarzenberg na poměrně rozsáhlé prohlášení prezidenta Klause namířené proti návrhu zelených, aby se Schwarzenberg stal ministrem zahraničí.

Tuto epizodu zde v článku použijeme jako východisko pro pokračování našich úvah o životně důležitém fenoménu kecání.
(více…)

Recept národního umělce: nacpat šuplík bankovkami

Wednesday, Duben 20th, 2011

O tom, jak je zbytečné umět počítat i myslet, když máte zásuvku pořád plnou tisícikorun. A co když začne vysychat?

(více…)

Teďka zhasneme a bude tma a vy to tam vrátíte

Tuesday, Prosinec 7th, 2010

Jak vypadá stav Vaší morálky ve srovnání s průměrem? Výsledky ankety z minulého článku poskytují zajímavé náměty k přemýšení a o nich také je tento článek. Jeho závěr Vám dokonce může otevřít cestu mezi nevšední lidi.
(více…)

Používáte bílé lži? (Made in USA)

Sunday, Říjen 31st, 2010

Američané často používají spojení “bílé lži” (white lies) a někteří z nich dokonce učí své děti, že bílé lhaní je součástí slušného vychování. My v tomto článku použijeme bílé lži jako východisko k uvažování, zda existují “dobré lži” a “špatné lži”.
(více…)

Hlavně si nelhat do kapsy!

Sunday, Říjen 24th, 2010

pstros.jpg
Čas od času si lžeme do kapsy - obelháváme sami sebe.

O jednom takovém dosti populárním lhaní do kapsy je tento článek. Na první pohled to lhaní vypadá nevinně, o to je nebezpečnější. Co je schopno napáchat ve firmách? Do jaké míry mu podléháte i Vy?

(více…)

Jak pan ředitel nezalhal

Monday, Říjen 18th, 2010

Před několika lety jsem zažil, jak generální ředitel jedné firmy nezalhal. Proč si to pamatuji dodnes? O tom je tento článek.  Pomůže Vám uvážit, jestli byste se zachovali stejně, a také co to znamená pro lidi kolem Vás.

484px-time_saving_truth_from_falsehood_and_envy.jpg

(více…)

Rovnost, volnost, bratrství a dilema velkých firem

Thursday, Září 9th, 2010

Tento článek je o tom, jak autor hesla Velké francouzské revoluce pronikl k jádru věci, a jak to souvisí s jedním palčivým dilematem velkých firem.
(více…)

Jaký způsob léta Vás letos čeká? Máme pro Vás vylepšení

Monday, Červen 21st, 2010

„Tento způsob léta zdá se mi poněkud nešťastným”, stěžoval si Antonín Důra na začátku Vančurova Rozmarného léta.  Vadilo mu tehdy, že v červnu bylo chladno.

Co by teprve říkal, kdyby věděl o firmách, které na 2 - 3 měsíce upadají do jakéhosi letního polospánku. Udržují základní provoz, ale do ničeho nového se nechtějí pouštět. Tento způsob léta je v době hospodářského útlumu skutečně poněkud nešťastným.

Chcete to letos zkusit trochu jinak?

(více…)

Jaký manažer, taková schůze

Tuesday, Květen 4th, 2010

Opravdu jaký manažer, taková schůze? Aha, tak proto tedy někteří manažeři schůze vůbec nesvolávají. Brání jim v tom vrozená skromnost!
(více…)

Lekce 11: Mluvíte sprostě? Proč ano? Proč ne?

Tuesday, Březen 23rd, 2010

V předposlední lekci našeho dvanáctidílného seriálu se budeme zabývat otázkou “Snažíte se o vytvoření společného obrazu firmy?”
(více…)