Také jste na to pomýšleli? Tak se teď podívejte!

Uteklo to jako voda. Začátkem května jsme tu pod názvem “Přijďte na jiné myšlenky než ty finanční a prasečí” zveřejnili záměr zorganizovat “šachovou karavanu”. O dva týdny později karavana odstartovala a nyní se Vám naskýtá příležitost vidět ji vjíždět do cíle. Dokonce se s některými účastníky můžete setkat a trochu té atmosféry nasát.

Hned teď se můžete přesvědčit, že lidé v karavaně opravdu přišli na jiné myšlenky.

Pravidelné těšení se

Možná jste nad zmíněným článkem také na chvilku zauvažoval(a): je to zadarmo, bude to trvat jen 6 týdnů. Účastním se? Jestliže výsledek Vašeho uvažování byl ano, nemusím Vám teď nic říkat. Bude Vás nejspíš jen zajímat, co zajímavého napsali ostatní účastníci karavany v anketě z počátku tohoto týdne - můžete si to přečíst, když kliknete zde:dotaznik-vyber.pdf  Nadpis o pravidelném těšení pochází z jedné z odpovědí.

A co Vy, kteří jste se nezúčastnili? Věřím, že Vás potěší, když se dozvíte, že to dopadlo nad očekávání dobře. Jestli z toho chcete aspoň v závěru také něco mít, máte dvě možnosti (obě budou trvat už jen krátce):

1) Můžete jít na stránky Karavana a rychle se zorientovat v tom, co se stalo - doporučuji začít rozklikávat odkazy v liště Navigace. Tam zjistíte, jak můžete sledovat dojezd karavany.

2) Máte možnost obsadit jedno z volných míst, která zbývají v instruktáži “Turbo SWOT analýza” (26. 6. 2009). Jedná se o instruktáž, kterou jsme domluvili během cesty karavany, proto ji nenajdete nikde v nabídce našich instruktáží. Potřebné informace se dozvíte v tomto letáku: turbo-swot-anotace-opravena.pdf. Chcete-li se přihlásit, napište na e-mailovou adresu office@anima.cz. Při obsazování volných míst rozhoduje pořadí, v jakém e-maily dostaneme. Přihlášky je možné posílat nejpozději 23. 6. 2009.

Jak se blíží konec naší výpravy, já jako karavanář začínám pociťovat únavu. Bylo to přece jenom dost náročné. Ale také si toho hodně odnáším. O dvě důležitá zjištění se s Vámi teď podělím.

I Člověče nezlob se

Kurz byl zadarmo. Čas ovšem nějaký vyžadoval. Co rozhodovalo o tom, zda se někdo přihlásí? To, kolik má času? Zřejmě ne - přihlásili se i hodně vytížení lidé. Odpověď byste mohli najít v učebnicích o rozhodování. Nebo ji můžete odhadnout z odpovědí na jednu z otázek ve výše zmíněné anketě. Ptali jsme se účastníků, proč do kurzu vstupovali. Tady jsou dva citáty, které mě zvlášť pobavily (i potěšily):

“Měl jsem pocit, že s Vámi, pane Chytile, by byla radost učit se i “Člověče, nezlob se,” natož šachy.”

“Fakticky rozhodla vzpomínka na hezkou a smysluplnou práci, kterou jste dělal u nás ve firmě.”

Věřím, že poučení, které se za těmi citáty skrývá, si Vy i Vaše firma připomínáte zvláště v této nelehké době. Není na něm zase nic tak překvapivého. To další citát už není tolik nabíledni.

Docházejí mi peníze, ale slunce pořád ještě svítí

Jeden z účastníků kurzu (IT profesionál) napsal v odpovědi na otázku, co mu kurz přinesl:

“Jedna věc, která je pro mě přínosem tohoto kurzu, je škola využívání běžných zdrojů internetu. Vaše kombinace webu, simulátoru, YouTube a dotazníků je pro mě velkým vzorem.”

Asi všichni cítíme, že se musíme myšlenkám na finanční a hospodářskou krizi bránit cílevědomým připomínáním důležitých věcí, které jsou zadarmo. Příprava tohoto kurzu mi přinesla silný zážitek, že věci, které jsou zadarmo, na sebe mohou pěkně navazovat a zesilovat svůj efekt. A to ten účastník kurzu krásně vystihl.

Na závěr ještě přehled odkazů použitých v tomto článku:

Zpět na úvodní stránku

Pošlete odpověď