K Vánocům patří dárek

***

ANIMA Forbína přeje svým čtenářům
pěkné Vánoce
a všechno dobré v roce 2007.

***

Děkujeme za Váš zájem, slova povzbuzení při osobních setkáních, v e-mailech a zejména za komentáře k článkům. Jak už to bývá, komentáře jsou někdy lepší než samotné články. Až si najdete chvilku, prohlédněte si ANIMA Forbínu a přesvědčte se, že Vám žádný takový komentář neunikl. Někdy se totiž objevily až několik dní po uveřejnění článku.

Již před časem jsme avizovali, že pro čtenáře chystáme vánoční dárek. Nyní už je pro Vás připraven.

Jedná se o softwarový dárek - program DK007. Zkratka DK007 znamená “Darovaný kůň 2007″ a vyjadřuje naši prosbu, abyste se mu příliš nedívali na zuby. Nebudeme Vás dlouho napínat. Je to TiddlyWiki. Pokud už nějaké TiddlyWiki máte, doufáme, že v naší verzi najdete něco nového, zajímavého. Jestliže dosud žádné TiddlyWiki nemáte, jsme pyšní, že první budete mít od nás.

Nakonfigurovali jsme ho z pozoruhodných programátorských kousků Jeremy Rustona a Simona Bairda. Přidali jsme návod k použití srozumitelný každému držiteli odznaku BPPP (Buď připraven k práci s počítačem) 4. (tj. nejnižšího) stupně.

K čemu Vám program DK007 může posloužit

  1. Pro některé z vás to bude jen zajímavá hračka. Ale hračky pod vánoční stromek patří. Jestliže se díky našemu dárku rozzáří byť jediný pár oček, bude to pro nás dostatečná odměna za práci s přípravou DK007 spojenou.
  2. Věříme, že někteří z vás najdou v DK007 zalíbení a vytvoří si z něho celou sadu zápisníků, deník, apod.
  3. Ti z vás, kteří se plánují seznámit s metodou GTD, o níž jsme se zmiňovali v posledních čtyřech článcích, si budou vytvářet něco, čemu říkáme “správce záležitostí”. Někteří velmi úctyhodní manažeři jednoznačně preferují papírovou formu správce záležitostí bez jakýchkoli technických vymožeností. Jiní rádi moderní technické prostředky. Ti druzí zjistí, že DK007 je nachystán plnit roli správce záležitostí přesně podle doporučení Davida Allena.

Podmínky použití DK007

Program DK007 je freeware, jeho používání je vázáno přijetím těchto podmínek:

  • je možné ho dále šířit za předpokladu, že to bude zadarmo,
  • uživatel je srozuměn s tím, že autoři programu nenesou odpovědnost za žádné škody, které by uživateli v souvislosti s používáním programu mohly vzniknout.

Po technické stránce DK007 vyžaduje, aby Váš počítač byl vybaven internetovým prohlížečem Internet Explorer nebo Firefox (na operačním systému nezáleží), ve kterém je povoleno používání JavaScriptu.

Stažení programu

Pravým tlačítkem myši (opakujeme - pravým) klikněte na tento odkaz.

V nabídce, která se Vám otevře, vyberte “Save link as…” nebo “Save target as…” nebo “Uložte odkaz jako …” (podle typu prohlížeče) a rozhodněte, kam chcete soubor uložit. Po kliknutí na “Ulož” (Save) by mělo nastat stahování programu. Kdyby se náhodou stahování nedařilo, dejte nám vědět, najdeme jiný způsob, jak Vám soubor doručit. Stažený soubor je jedna velká HTML-stránka. Otevřte ji svým internetovým prohlížečem.

Někdy internetový prohlížeč použití JavaScriptu blokuje. Zpráva o tom může být poměrně nenápadná - např. úzký proužek s nápisem typu “To help protect your security …”. Jestliže na něj kliknete, otevře se dialogové okno dotazující se, zda chcete JavaScript odblokovat (”Allow blocked content …” apod.) Až vyslovíte souhlas, stránka se správně otevře.

A můžete začít.

Zpět na úvodní stránku

Pošlete odpověď