Archív za Září, 2006

Manažeři a spěch, sedláci a hnůj

Tuesday, Září 26th, 2006

David Ogilvy, zakladatel známé reklamní agentury dokázal psát geniální slogany, nadpisy a úvodní věty k reklamám. Ale pozor! Například větu, která uváděla úspěšnou reklamu na nový typ Rolls Royce, prý přepisoval 104 krát.

To autor následujícího nadpisu se s tím určitě tolik nepáral:

(více…)

Co se naučíte od Společnosti přátel žehu?

Friday, Září 15th, 2006

Mezi mé poklady patří snímek, který vypadá jako vystřižený z PowerPointové prezentace. Ale není. Pořídil jsem ho už v roce 1985 u vývěsky Společnosti přátel žehu na náměstí v Uherském Hradišti. Tady je:

(více…)

Do čeho se máte opřít, aby Vás poslouchali?

Friday, Září 8th, 2006

Umět prezentovat je důležité, každý se v tom do jisté míry potřebuje zlepšovat. Kam ale máte napřít sílu, abyste dosáhla nebo dosáhl skutečně podstatného zlepšení?

Máme pro Vás obrázek “prezentační triangulace”, na kterém si můžete prstem ukázat - “Tady je to pro mě úplně nejdůležitější” a rozhodnout se, co pro to udělat.

(více…)

Manažer má mít málo přes prsa? Na to pozor !

Monday, Září 4th, 2006

Ne, nechystáme soutěž Miss nebo Mr Management. Jedná se o vážnou věc.

Velmi stručně: existuje silný a vlivný tábor lidí, kteří zastávají názor, že nejlepší manažeři jsou bez hrudi, použijeme-li termín starých Řeků (který samozřejmě hned vysvětlím).

Tento článek je věnován tomu, proč nemají pravdu a jak jejich názor může uškodit Vám i lidem, kteří pro Vás pracují. Skončím tím, jak si hruď pěstovat.

(více…)