Archív kategorie: 'BGF-turnaje' Category

Když management umí, tak umí - blahopřejeme SMP CZ

Sunday, Září 14th, 2008

Tento čtvrtek dosáhl tým vrcholných manažerů firmy SMP CZ (jejich stránky najdete zde) vedený jejich generálním ředitelem vynikajícího úspěchu v semifinálové skupině BGF turnajů (více o nich najdete zde). Podívejme se, v čem je to zajímavé i pro nás ostatní.
(více…)

Galileo Vás nechtěl urazit, naopak - máte šanci

Tuesday, Listopad 27th, 2007

Galileo Galiei prohlásil, že Vás nikdo nic nedokáže naučit.

Jak to mohl říci, když Vás vůbec neznal? Tohle nedorozumění vysvětlíme snadno a přitom možná zjistíme, že právě máte šanci se naučit něco hodně důležitého.
(více…)

Jak umíte povstávat z popela?

Friday, Listopad 9th, 2007

Poslední čtyři články pojednávaly o mrtvolách, šelmách, vších a koních. Možná se Vám uleví, že se vracíme k úctyhodnému tématu intenzivního manažerského vzdělávání. Komentář Ing. Lukáše Procházky z pojišťovny AVIVA obrátí Vaši pozornost například k tomu, jak se učit zvrátit nepříznivý vývoj a povstat z popela jako bájný Fénix.

(více…)

Kdo to točil zeměkoulí? Al-Amel?

Tuesday, Září 25th, 2007

Scházeli jsme se v pondělí a já měl každé pondělí večer pocit, že společně točíme zeměkoulí. Feedback přicházel tuším ve čtvrtek a já měl každý čtvrtek odpoledne pocit, že zeměkoulí točí ti druzí. Hezky se to doplňovalo:))

Tak formuloval nejsilnější dojem ze své účasti na manažerském BGF turnaji Jan Al-Amel z TNS AISA. Trefil se do černého. BGF hra skutečně pomáhá zdokonalit se v něčem, co se označuje jako schopnost strategické analýzy. To je jedna z nejdůležitějších schopností manažera, ale také diplomata, obchodníka nebo třeba šachisty. Do jaké míry ji používáte Vy?
(více…)

Kdo potřebuje manažerské klimatické lázně? Test o 4 otázkách

Friday, Září 21st, 2007

V článku “Jak silný je váš záložní management?” jsme mluvili o manažerech dýchajících otrávený vzduch, kteří by potřebovali “klimatické lázně”. Zde uvádíme 4 otázky, které Vám pomohou zjistit, zda se v takovém nebezpečném ovzduší náhodou nepohybujete.
(více…)

Jak silný je váš záložní management?

Monday, Září 10th, 2007

Členové týmu z Czech Precision Forge velmi hutným způsobem vyjádřili svůj nejsilnější dojem z manažerského BGF turnaje. Můžete v něm najít velmi zajímavý pohled na to, co bývá zdrojem kvalitních manažerských rozhodnutí.

Nejdříve je ovšem třeba něco říci o jejich firmě i o jejich týmu.
(více…)

Hry očima Platóna a Plíška

Monday, Srpen 27th, 2007

Co přinesla účast v Manažerském BGF turnaji Ing. Jiřímu Plíškovi, generálnímu řediteli a předsedovi představenstva Stavební spořitelny ČS?

Není známo, jestli měl Platón ve zvyku souhlasně mručet. Jestliže měl, vypadá to, že při Plíškových názorech by si zamručel. Co Vy?

(více…)

Kdo si nehraje, stárne

Monday, Srpen 20th, 2007

“Nepřestáváme si hrát kvůli tomu, že stárneme; stárneme, protože si přestáváme hrát.” (G. B. Shaw)

Před časem jsme slíbili, že věnujeme několik článků hře, jako důležité alternativě ke “kladivu taylorismu”. Nyní nastala ta chvíle a můžete se spolu s námi začít zamýšlet, jak Vám hra pomáhá udržet svěžest ducha. Manažerům kromě svěžesti jejich ducha i svěžest jejich útvarů.

(více…)

Nenechte se tolik taylorizovat. Nebo terorizovat?

Monday, Červen 4th, 2007

Před sto lety se v amerických ocelárnách Betlehem Steel podařilo počet pracovníků, kteří tam do pecí házeli lopatami uhlí a rudu, snížit z 500 na 140. To znamená, že produktivita práce chlapů u lopat se zvýšila skoro trojnásobně. Přitom mzdy těch 140, kteří zůstali, vzrostly jen o 50%. Na mzdách se tedy ušetřilo 58%.

Byl to do očí bijící úspěch metod Fredericka Winslowa Taylora a ovlivnil Váš život možná víc, než si připouštíte. A nejen v dobrém.

(více…)