Archív kategorie: 'Vedení lidí' Category

Ovládáte houževnatostní inženýrství?

Wednesday, Leden 4th, 2012

Jestliže víte, co je “resilience engineering” nebo se aspoň můžete pochlubit tím, že jste si dokázal(a) udržet zdravý odstup od metod řízení rizik (risk management), pak si  tenhle článek snad s chutí přečtete. Jestliže Vaše odpověď na úvodní otázku zní ne, pak byste si ten článek měl(a) přečíst tuplem.
(více…)

Nečekejte až na pohřeb

Friday, Leden 28th, 2011

O dvou způsobech, jak se dívat na růži i na své pracoviště.

Tento článek souvisí s ANIMA Instruktáží “Ohrožený druh: manažer gentleman” a 6. kapitolou “Kdy zažijete nevyslovitelnou radost” knihy MMJM. Je rekordně dlouhý, ale také rekordně důležitý.
(více…)

Poznáte muže na obrázku? Vyhrajte cenu!

Monday, Listopad 22nd, 2010

kdojeto.jpg

Jestliže jste poznali muže na tomto obrázku, neváhejte a hned nám napište jeho jméno na adresu michal@anima.cz. Ten, kdo jako první napíše správnou odpověď, vyhraje hodnotnou cenu.

V následujícím krátkém článku Vám trochu napovíme, kde hledat jeho jméno, a zároveň naznačíme, v čem je jeho životní příběh zajímavý pro tuto dobu.

(více…)

Hlavně si nelhat do kapsy!

Sunday, Říjen 24th, 2010

pstros.jpg
Čas od času si lžeme do kapsy - obelháváme sami sebe.

O jednom takovém dosti populárním lhaní do kapsy je tento článek. Na první pohled to lhaní vypadá nevinně, o to je nebezpečnější. Co je schopno napáchat ve firmách? Do jaké míry mu podléháte i Vy?

(více…)

Cesta ze sevření?

Thursday, Září 16th, 2010

V tomto článku najdete kompletní program ANIMA Instruktáží do konce roku a na zkazce o politickém hnutí NN (Nic Nevědět) vysvětlíme, jak tyto instruktáže mohou pomoci i Vám.

(více…)

Rovnost, volnost, bratrství a dilema velkých firem

Thursday, Září 9th, 2010

Tento článek je o tom, jak autor hesla Velké francouzské revoluce pronikl k jádru věci, a jak to souvisí s jedním palčivým dilematem velkých firem.
(více…)

Život není Sudoku

Tuesday, Srpen 31st, 2010

sudoku_en_periodico-768-x-576-384-x-288.jpg
Od manažera se očekává, že bude řešit problémy, na které narazí. Ovšem podle  slavného psychologa Carla Gustava Junga jsou

největší a nejdůležitější problémy v životě v jistém smyslu neřešitelné. Nemůžeme je vyřešit, jenom z nich vyrůst.

Dává Vám to nějaký smysl?
(více…)

3 podmínky úspěchu Vaší životní plavby

Friday, Březen 19th, 2010

seafarerdangers_collision-300-x-200.jpg

V kterési ze svých knih používá C. S. Lewis krásné přirovnání, které se dá aplikovat na lidstvo, národ, firmu i menší organizační útvar. Jsou jako konvoj nebo flotila. Bude jejich plavba úspěšná? O tom rozhodují tři podmínky.
(více…)

Co se naučí manažer od smutného dítěte?

Thursday, Únor 18th, 2010

smutne_dite.jpg
Záleží na tom, proč je smutné.

“Když je dítě smutné, neboť vidí, jak si ostatní hrají, bude především chtít, aby i jemu určili pravidla hry, protože pouze v nich se může uskutečnit”,

napsal Antoine de Saint-Exupéry v 60. kapitole své Citadely. Co z toho plyne pro manažery? Přečtěte si o tom několik následujících řádek.

(více…)

Jste manažer(ka) s velkými kukadly?

Sunday, Prosinec 13th, 2009

Tímto článkem dospívá do poloviny náš seriál o manažerské prozíravosti a navigaci v obtížných dobách. Zabýváme se v něm fenoménem “déjà vu” - něčeho, co jsme už viděli. Pro praxi, zejména praxi manažera je nesmírně důležitý.

tom_kouka-_2.jpg
(více…)