Archív kategorie: 'Vztahy' Category

Nečekejte až na pohřeb

Friday, Leden 28th, 2011

O dvou způsobech, jak se dívat na růži i na své pracoviště.

Tento článek souvisí s ANIMA Instruktáží “Ohrožený druh: manažer gentleman” a 6. kapitolou “Kdy zažijete nevyslovitelnou radost” knihy MMJM. Je rekordně dlouhý, ale také rekordně důležitý.
(více…)

Od vůně vosku k prkýnkům

Wednesday, Prosinec 22nd, 2010
.
.
ANIMA Forbína přeje všem svým čtenářům
.
gerard_van_honthorst_def2.jpg

Asi máte málo času, protože ještě musíte shánět, péct a zabíjet. Proto Vás nebudeme dále zdržovat a těšíme se na shledanou po Vánocích.

Ovšem Ti, komu trochu času zbývá, si mohou článek otevřít a zavzpomínat si, jak jsme se letos dostali od vůně vosku k jednomu starému obrazu a k prkýnkům. Po cestě jim budeme ještě trochu vinšovat.

(více…)

Používáte bílé lži? (Made in USA)

Sunday, Říjen 31st, 2010

Američané často používají spojení “bílé lži” (white lies) a někteří z nich dokonce učí své děti, že bílé lhaní je součástí slušného vychování. My v tomto článku použijeme bílé lži jako východisko k uvažování, zda existují “dobré lži” a “špatné lži”.
(více…)

Hlavně si nelhat do kapsy!

Sunday, Říjen 24th, 2010

pstros.jpg
Čas od času si lžeme do kapsy - obelháváme sami sebe.

O jednom takovém dosti populárním lhaní do kapsy je tento článek. Na první pohled to lhaní vypadá nevinně, o to je nebezpečnější. Co je schopno napáchat ve firmách? Do jaké míry mu podléháte i Vy?

(více…)

Jak pan ředitel nezalhal

Monday, Říjen 18th, 2010

Před několika lety jsem zažil, jak generální ředitel jedné firmy nezalhal. Proč si to pamatuji dodnes? O tom je tento článek.  Pomůže Vám uvážit, jestli byste se zachovali stejně, a také co to znamená pro lidi kolem Vás.

484px-time_saving_truth_from_falsehood_and_envy.jpg

(více…)

Proč miliardáři rozdávají svůj majetek?

Sunday, Srpen 8th, 2010

penize-98-x-150.jpgVypadá to jako perfektní načasování, ale opravdu to byla jen náhoda.

Dva dny po našem článku o darech tady na ANIMA Forbíně se v médiích objevila zpráva o tom, že již 40 amerických miliardářů se zavázalo dát nejméně polovinu svého majetku na charitu. Zní to docela překvapivě. Proč to dělají? A hlavně, má to nějaký význam  pro Vás nebo pro mne? A jaký?
(více…)

Jaký manažer, taková schůze

Tuesday, Květen 4th, 2010

Opravdu jaký manažer, taková schůze? Aha, tak proto tedy někteří manažeři schůze vůbec nesvolávají. Brání jim v tom vrozená skromnost!
(více…)

3 podmínky úspěchu Vaší životní plavby

Friday, Březen 19th, 2010

seafarerdangers_collision-300-x-200.jpg

V kterési ze svých knih používá C. S. Lewis krásné přirovnání, které se dá aplikovat na lidstvo, národ, firmu i menší organizační útvar. Jsou jako konvoj nebo flotila. Bude jejich plavba úspěšná? O tom rozhodují tři podmínky.
(více…)

Kultivovaní anonymové

Tuesday, Květen 26th, 2009

masky.png

V duchu jsem zajásal, když jsem si nedávno na jednom internetovém portálu přečetl, že plánují povolit vstup do diskusí jen lidem, kteří své příspěvky podepíší celým jménem a uvedou jméno své obce. Zájemci o účast v diskusích budou muset absolvovat proceduru, která zajistí, že to budou pravdivé údaje.

Je jasné, že takovým opatřením zatnou tipec zbabělým, závistivým a nenávistným anonymům, kteří některé diskuse na tom portálu zaplavují neuvěřitelným hnusem.

“Měli by to udělat všichni”, napadlo mne. Až teď s odstupem mi dochází, jak by to poškodilo i mne a nejspíš i Vás, kdyby to opravdu všichni udělali.

O tom je tento článek.
(více…)

Co se naučíte od Společnosti přátel žehu II

Monday, Leden 28th, 2008

Co napovídá o organizaci, pro niž pracujete, způsob, jakým jsou lidé přijímáni a propouštěni? Pro poučení se vypravíme do SAS, za Společností přátel žehu i do Brna.
(více…)