Archív kategorie: 'Pozornost' Category

Nečekejte až na pohřeb

Friday, Leden 28th, 2011

O dvou způsobech, jak se dívat na růži i na své pracoviště.

Tento článek souvisí s ANIMA Instruktáží “Ohrožený druh: manažer gentleman” a 6. kapitolou “Kdy zažijete nevyslovitelnou radost” knihy MMJM. Je rekordně dlouhý, ale také rekordně důležitý.
(více…)

O detektivech a čtení knih

Sunday, Leden 23rd, 2011

Slíbil jsem, že také přispěji k debatě, jestli lze číst knihu “Manažerky, manažeři a jejich móresy” (MMJM) s přídělem 15 minut na kapitolu.

Svůj slib plním tímto článkem, i když s určitými rozpaky jako člověk, ke kterému se dostaly důležité informace, jak číst knihy, teprve před osmi lety.
(více…)

Praní špinavé pozornosti - také v tom jedete?

Monday, Březen 3rd, 2008

O praní špinavých peněz jste určitě slyšel(a). Peníze získané pochybným způsobem se uvedou do oběhu tak, aby se jejich pochybný původ skryl.

Znáte cosi podobného - praní špinavé pozornosti? Nebo se na něm dokonce občas podílíte? K tomu se něco dozvíte v tomto článku a hlavně v ANIMA Instruktáži dne 13. 3. 2008.

Je to poslední instruktáž seriálu “Cesty k osobní produktivitě” a navíc poslední instruktáž v našich dosavadních firemních prostorách. Proto si dáváme záležet, aby obsah byl skutečně pamětihodný.
(více…)

Jak udržíte pozornost? Jako peníze!

Sunday, Prosinec 16th, 2007

Rodina doma čeká, až táta přinese výplatu. Čeká marně, on se totiž cestou stavil v hospodě a celou výplatu propil.

Takhle snad Vy ani já s penězi nehospodaříme. V tomto článku se ovšem na chvilku zamyslíme, jestli náhodou nějak podobně nehospodaříme se svou pozorností. A pozornost je valuta mnohdy cennější než peníze.

Na konci článku také oznámíme program ANIMA Instruktáží na 1. čtvrtletí 2008.
(více…)

Manažer, který je příliš živý. Jako Vy?

Thursday, Listopad 2nd, 2006

Profesor J. E. Eames, rektor Brakespearské koleje v Cambridgi hlásal na univerzitě filosofii pesimismu. Jeho názory by se daly shrnout větou “Život nestojí za to, abychom ho žili”. Jednoho dne byl tento důstojný a všemi uznávaný muž ve vlastním domě přepaden šíleně vypadajícím člověkem, podle všeho odhodlaným vraždit. Neznámý vytáhl revolver. Ozvalo se cvaknutí kohoutku. Zamířil. Profesor v hrůze začal žadonit o život. Během krátké chvilky svým chováním úplně popřel, co léta přednášel.

Tato epizoda se mi vryla do paměti nejvíc z celé Chestertonovy knihy “Muž, který byl příliš živý”. Obsahuje něco, co s užitkem mohou využít všichni manažeři, a dokonce je od ní možno vykročit na cestu ke zvládání věcí efektivně a bez zbytečného stresu.
(více…)