Archív kategorie: 'Strategie' Category

12. lekce: Jak se pohnout z místa

Monday, Duben 19th, 2010

Poslední ze série článků věnovaných navigaci v obtížných dobách se zabývá otázkou, co dělat, chceme-li se hnout z místa.

(více…)

Co se nedá věřit se nedá břídit! Je to heslo břídilů?

Tuesday, Březen 16th, 2010

“Co se nedá věřit se nedá břídit” zní nesmyslně. Dává často opakovaná věta “Co se nedá měřit se nedá řídit” více smyslu? Tím se budeme zabývat v 10. lekci našeho dvanáctidílného seriálu.
(více…)

Co by Vám nemělo vyletět z firemního kolotoče

Monday, Únor 15th, 2010

Pod dojmem Vašich komentářů tentokrát skočíme ze sedmé hned na desátou lekci našeho seriálu a budeme se zabývat otázkou: Jste zvyklí se na firmu dívat z různých perspektiv?
(více…)

Jste manažer(ka) s velkými kukadly?

Sunday, Prosinec 13th, 2009

Tímto článkem dospívá do poloviny náš seriál o manažerské prozíravosti a navigaci v obtížných dobách. Zabýváme se v něm fenoménem “déjà vu” - něčeho, co jsme už viděli. Pro praxi, zejména praxi manažera je nesmírně důležitý.

tom_kouka-_2.jpg
(více…)

Nadváha prodlužuje život, zjistili vědci?

Monday, Prosinec 7th, 2009

Od překvapivého statistického zjištění se tentokrát vypravíme k důležitému principu řízení firmy, zvláště v obtížných dobách.
(více…)

No prosím, má Nobelovku a nic neumí!

Tuesday, Listopad 24th, 2009

To si mohl před dvěma měsíci pomyslet člověk, který si přečetl otevřený dopis profesora ekonomie Davida K. Levina. Reagoval v něm na článek nositele Nobelovy ceny za ekonomii Paula Krugmana. Navlékněte se teď na chvíli do kůže  takového čtenáře. To Vám pomůže odpovědět na důležitou otázku o Vás samé(m): spoléháte se víc na rozum nebo na štěstí?

(Než začneme popisovat přestřelku dvou ekonomických pistolníků, dovolujeme si upozornit na “kulaté razítko” Národní knihovny, které vidíte v liště vpravo. Klikněte si na ně! Nevíme, jak si nás našli, ale udělali nám radost.) (více…)

Lekce 3: Stály báby u silnice, divily se převelice

Wednesday, Říjen 7th, 2009

Podle staré skautské písně se báby divily, že pochodující skauti mají holá kolena. My v tomto článku z pohledu na pochodující skauty vyvodíme něco mnohem důležitějšího, co se týká   Vaší schopnosti  zachovávat pravidelnost.

(více…)

Co máte dělat Vám ukáží spíš družičky než krávy

Tuesday, Srpen 11th, 2009

V tomto článku se dozvíte, co Vám ANIMA  Forbína bude přinášet celý tento podzim.

druzicka199-x-300.jpg

(více…)

Jak kvalitní máte hrst na rozum?

Wednesday, Červen 10th, 2009

kacatko_v_ruce-369-x-366.jpg

Tahle doba často vyžaduje vzít rozum do hrsti. K tomu je třeba mít zdravý rozum a také pevnou a přitom citlivou hrst. Jak si kvalitní firemní hrst na rozum můžete pořídit, o tom je tento článek.
(více…)

Varujte se manažera Ječmínka a jeho dravé cenotvorby

Sunday, Srpen 10th, 2008

Po Moravě se prý toulává král Ječmínek. Alois Jirásek nám ve Starých pověstech českých dokonce nechal jeho dosti podrobný popis. Vy ovšem s králem Ječmínkem při svém rozhodování nepočítáte, že?

Co když Vás ale nebezpečně ovlivňují jiné pověsti – pověsti manažerské?

V tomto článku se podíváme na jednu, která má dokonce odborný název “dravá cenová tvorba” (predatory pricing).
(více…)