Brána jazyků

Díky laskavosti společnosti LingvoSoft zde umisťujeme skvělou pomůcku pro učení se jazykům. Nejprve, ale několik základních informací.

Jedná se o LingvoSoft Online Learning PhraseBook.

Tuto pomůcku jistě ocení každý, kdo se učí anglicky, německy, francouzsky, …, albánsky, čínsky, vietnamsky, …, arabsky, hebrejsky, … - je tu dohromady přes 40 jazyků (!!!) a můžete si vybrat z kterého a do kterého chcete překládat věty, které se budete učit.

Je to dohromady přes 3000 nejdůležitějších vět a frází používaných v běžných situacích, uspořádaných do 15 tématických okruhů.

Lingvosoft free online phrasebook
Lingvosoft online phrasebook

From language:

To language:

Topic:


online electronic dictionaries

Jak pomůcku použivat?

V nabídce, která se otevírá za slovem “From language” vyberte jazyk, z něhož chcete překládat. Vedle ní, v nabídce za slovem “To language” vyberte jazyk, do kterého chcete překládat (např. Czech - češtinu). Kliknutím na “Click here to LOAD PhraseBook now” otevřete okno, ve kterém ještě vyberete podtéma tématu, které jste otevřeli.
Na začátku možná bude užitečné, začnete-li ve směru z češtiny do druhého jazyka. V okénku, které otevřete bude více nápisů v češtině a snadněji se zorientujete.

Další ovládání je celkem intuitivní: nahoře se objeví fráze, po kliknutí na “show translation” se objeví překlad. Kliknutím na “next” přejdete k další frázi.

U mnoha jazyků jsou fráze namluveny rodilým mluvčím a uslyšíte je po kliknutí na ikonu amplionu (za předpokladu, že máte v počítači instalovanou vhodnou zvukovou kartu).

Jak z této pomůcky vytěžit co nejvíc? Více na toto téma najdete na podstránce této stránky, kterou najdete v pravé liště pod názvem “Učit se celé věty”.

Nakonec ještě varování.

Zjistili jsme, že tato pomůcka občas nefunguje. S tím my nemůžeme nic dělat. Nejlepší je ze stránky odejít a začas se opět vrátit. Pokud pomůcku budete používat, jak doporučujeme na podstránce “Učit se celé věty”, nebude Vám to zase tolik vadit.

(Více o LingvoSoft Online Learning PhraseBook najdete na www.lingvozone.com)