Archív kategorie: 'GTD' Category

Tsunami? Rychle utíkejte k moři!

Monday, Září 12th, 2011

Kdyby Vás v přímořském letovisku, nedej Bože, zastihla zpráva, že se blíží tsunami, popadnete plavky a poběžíte k moři? Věřím, že ne. Neděláme však něco podobného v situacích, do nichž se běžně dostáváme? Odpověď se začne rýsovat, až společně uvidíme, co mají společného tyto dva obrázky: okřídlený kůň (ve znaku obce Mrákotín) a dvě protínající se křivky z učebnice ekonomie.
dvojce.jpg
Není to úplně jednoduchá hádanka. Naštěstí nám pomůže Bart Simpson ze známého televizního seriálu.
(více…)

Zveme vás na žně

Monday, Srpen 15th, 2011

V první půli tohoto roku jsme se věnovali dvěma hlavním tématům:

  • manažerským móresům,
  • otázce, jak se zdokonalovat v umění myslet.

Teď přišla doba, abychom sklízeli plody obou témat, a to na poli, které je prakticky velmi důležité pro jednotlivce i pro firmy. Jak to bude vypadat, se dozvíte v tomto článku.

(více…)

Zítřek je Váš přítel

Monday, Leden 7th, 2008

Řídíte se pravidlem “Co můžeš udělati dnes, neodkládej na zítřek”? Možná i pro Vás nadešel čas postoupit k pravidlu “Co nemusíš udělati dnes, odlož na zítřek” a s jeho pomocí lépe zvládat proud úkolů, které se na Vás nepřetržitě valí.

(více…)

Time management? Zkuste něco lepšího.

Monday, Prosinec 3rd, 2007

“Co je to energie?”, ptával se Vás možná učitel fyziky na základní škole. Dnes už to máte za sebou, snad už takové otázky nedostáváte. Ale tehdy jste možná odpověděl(a) definicí naučenou z učebnice: “Energie je schopnost konat práci.”

V té odpovědi je vodítko k tomu, proč tzv. “energy management”, Vám pomůže zastat více práce než starý známý “time management”.
(více…)

Jeden nad plán

Wednesday, Květen 23rd, 2007

Předchozím článkem jsme se loučili s tématem osobní produktivity. Jenže pak nám přišel dopis a sami můžete posoudit, jak pěkně potvrzuje to, čím jsme končili.

(více…)

Co jsou pečené kachny Vašeho života?

Sunday, Květen 13th, 2007

Během studií jsem si o prázdninách přivydělával jako průvodčí tramvaje. Seznámil jsem se tenkrát se starým průvodčím, který se během své 30leté praxe nikdy nenechal přesvědčit, aby si udělal zkoušky na řidiče tramvaje a začal si víc vydělávat. Důvodem byla údajně jeho láska k pečeným kachnám.

(více…)

Klíč k Vašemu úspěchu? Raději se na něj pořádně podívejte!

Thursday, Květen 3rd, 2007

Nejsou na klíči náhodou vylámané zoubky? V tom případě - co s ním? Vyšťourat s ním bláto z podrážky u pohorky? To by snad šlo. Ale odemknout s ním něco? To sotva.

U klíčů ke dveřím to je nabíledni. U klíčů k úspěchu a podobným věcem na to rádi zapomínáme. (více…)

I Vám prospěje rada učitelů karate

Friday, Duben 20th, 2007

Orientální učitelé bojových umění kladou důraz nejen na fyzickou připravenost svých svěřenců. Učí je také, že je třeba, aby měli “mysl jako vodu”. Mít “mysl jako vodu” je i předpokladem vysoké osobní produktivity. Jak tomu rozumět?
(více…)

Potřebujete MBA? Nebo spíš SF?

Sunday, Duben 15th, 2007

Titul MBA za jménem znamená “Master of Business Administration”. Zkratka SF znamená “Střelec Fedor”.

Možná si ještě pamatujete, že střelec Fedor v ruské pohádce s úspěchem vyplnil příkaz “Jdi tam, nevím kam, přines to, nevím co!”, který mu dal proradný car gosudar. A právě úkoly typu “Jdi tam, nevím kam, přines to, nevím co!” se dnes objevují stále častěji. Až se s nimi budete umět vyrovnat, přinese to úspěch nejen Vám, ale budete výhrou i pro svou firmu.

Prostě budete náš Vážený Čtenář, SF. Jak na to?
(více…)

K Vánocům patří dárek

Thursday, Prosinec 21st, 2006

***

ANIMA Forbína přeje svým čtenářům
pěkné Vánoce
a všechno dobré v roce 2007.

***

Děkujeme za Váš zájem, slova povzbuzení při osobních setkáních, v e-mailech a zejména za komentáře k článkům. Jak už to bývá, komentáře jsou někdy lepší než samotné články. Až si najdete chvilku, prohlédněte si ANIMA Forbínu a přesvědčte se, že Vám žádný takový komentář neunikl. Někdy se totiž objevily až několik dní po uveřejnění článku.

Již před časem jsme avizovali, že pro čtenáře chystáme vánoční dárek. Nyní už je pro Vás připraven.
(více…)